Napsali o nás

Libčické noviny/ Listopad 2015

DĚKUJI, NEMÁM ZÁJEM!
Tak nějak by měla znít jediná účinná věta, kterou lektorka Sabina Potluková se svou asistentkou z firmy Victoria Regia z.s. vtloukaly do paměti všem účastnicím semináře Jak se bránit podvodníkům, který spoluorganizoval Filmový klub Libčice 14. října v obřadní síni. Snad každý to už známe: „Dobrý den, máte čas na monitorovaný hovor? Nemáte? Ale my máme pro vás výhodnou nabídku…“, a už to jede. Neodbytný a naléhavý příval slov pečlivě vyškoleného obchodníka, který je placený za to, že se nenechá přerušit a že nám prodá cokoli, co vůbec
nepotřebujeme a co budeme ještě hodně dlouho zcela „ výhodně“ splácet. To vše po telefonu, v horším případě u dveří našich příbytků, kde se v poslední době i v Libčicích nabízí zejména levnější elektřina, plyn či telefon, ale také jakási bezpečnostní petlice na dveře za pár tisíc, kterou
byste u Haška koupili za pár korun… Přestože se o tom hodně v médiích mluví a píše, řada z nás má vlastní zkušenost nebo může dát příklad někoho blízkého, kdo podlehl a má doma něco, co nechtěl, co nepoužívá, co nefunguje, nebo to nakonec někde v kamenném obchodě viděl mnohem levnější a teď hořce lituje, že si to koupil. Aby nepoctiví obchodníci, kteří si právem vykoledovali název „šmejdi“, nezneužívali zejména ty nejslušnější, nejlaskavější a tím pádem i nejdůvěřivější z řad seniorů, na které se rádi zaměřují, zorganizovala firma Victoria Regia, z.s. Praha, za podpory Středočeského kraje, praktický seminář, kde jsme se dozvěděli mnoho dobrých rad. Ty nejdůležitější prozradíme i vám:
•Nebojte se říci rázně „Ne, nemám zájem!“ a rovnou položit telefon
•Neotvírejte a už vůbec si nepouštějte do bytu neznámé lidi
•Nepodávejte po telefonu či u dveří žádné osobní informace
•Nic nepodepisujte, dokud si to pořádně nepřečtete, nebo se o tom neporadíte s rodinou
•Pamatujte si, že každá výhodná nabídka má nějaké nevýhodné ale
•Nezapomeňte, že nevýhodnou smlouvu můžete do 14 dnů vypovědět
•Nevíte-li si rady, tak se poraďte doma, s přáteli nebo ve specializovaných poradnách či přímo na policii, máte-li podezření ze spáchání trestného činu.
Ničeho se nebojte, ale opatrnost se v každém případě vyplatí.
Hannah Bartíková

Benešovsko info V rámci Tankového dne se uskuteční povodňová sbírka / Zpráva / Lešany / 23. 8. 2010 00:01:00 / Redakce

V rámci Tankového dne se uskuteční povodňová sbírka
Finační sbírka na postižené povodněmi v Libereckém kraji se koná v rámci Tankového dne v Lešanech v sobotu 28. srpna. Výtěžek poputuje na povodňové konto Charity ČR. Jesenické centrum pro ženy VICTORIA REGIA,, centrum pro ženy, o.s. pořádá ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha a pod záštitou Charity ČR finanční sbírku na pomoc lidem postiženým povodněmi v Libereckém kraji. Sbírka se uskuteční v sobotu, dne 28. srpna 2010, v prostorách Vojenského technického muzea Lešany v rámci Tankového dne.

Finační sbírka na konto Charity ČR.
“Pokud se tedy chystáte navštívit Tankový den v Lešanech, který je tentokrát tématicky zaměřen na tankovou techniku používanou na Středním východě, a zároveň chcete pomoci lidem postiženým povodněmi, můžete přispět do zapečetěného sbírkového boxu,” sdělila Veronika Kmochová, předsedkyně sdružení VICTORIA REGIA. Sbírkový box bude umístěn v propagačním stánku sdružení VICTORIA REGIA, centrum pro ženy,, centrum pro ženy, o.s. “Lidé mohou přispět také do zapečetěných mobilních sbírkových kasiček, se kterými budou naši dobrovolníci ve žlutých tričkách procházet mezi návštěvníky,” doplnila Veronika Kmochová. “Náš stánek naleznete pod arénou naproti věži. Výtěžek charitativní sbírky bude zaslán na povodňové konto Charity ČR”.

Jesenický kurýr, červenkuryr_cerven 2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nový kurýr/ Březen 2010

novy_kuryr

Využijte naše pevné listy.