Zdravý životní styl a pracovní etiketa

Hatha Jóga

Systém cvičení, který napomáhá uvědomovat si každou část našeho těla, objevit svaly, o kterých jsme ani netušili a zlepšit dýchání. Velmi jemnou a klidnou formou uvádí naše tělo a mysl zpět do kondice. Veškerý pohyb se děje v souladu s nádechem a výdechem. Součástí hodiny jsou ásany (jednotlivé cvičební pozice), dechová cvičení a relaxace. Tyto lekce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé. Délka trvání lekce: 60 min. nebo 90 min.

Zdravá záda

Málokdo si uvědomuje, že k tomu, aby měl zdravá záda, nestačí jen protáhnout tělo a uvolnit si bloky v páteři. Zároveň je nutné mít zpevněné hluboko uložené svaly (tzv. hluboký stabilizační systém), které páteř drží v přirozeném tvaru a chrání ji. To znamená, že je mimo jiné potřeba posílit zádové a břišní svaly. Důležité je také naučit se správně dýchat. Při hodinách “zdravých zad” kombinujeme prvky hatha jógy, pilates a klasické cviky na zdravá záda. V hodinách využíváme jak vlastní váhu těla, tak cvičební pomůcky – zejména velký míč fitball a malý měkký míč overball. Délka trvání lekce: 60 min.

Seminář Zdravé dýchání

Dech nás provází od narození, je základní součástí našeho života a přesto jej téměř nevnímáme. Náš uspěchaný životní styl způsobuje, že své plíce nedokážeme plně využívat. Dýcháme povrchně a kapacitu plic využíváme zhruba jen ze třiceti procent. Špatné dýchání však může být příčinou mnoha zdravotních obtíží. Naučíme-li se vědomě pracovat s dechem, můžeme tím velmi významně ovlivnit naše psychickou i fyzickou kondici.

Zaměstnanecká etiketa
Víte koho pozdravit jako první při příchodu na pracovní pohovor nebo v novém zaměstnání? Jaká je hiearchie v organizacích? Kdo komu podává ruku jako první? Jak se vhodně obléci? A co je psychologie odívání? Na tomto semináři se to určitě dozvíte a ještě mnohem víc.

Využijte naše pevné listy.